מאמרים

פעילות פנאי היא לא רק סרטים, אלא גם אילוף כלבים - המשך המאמר

כך קורה גם לתרבות הפנאי והבילוי שלנו. מבוגרים חוזרים לשיר בצוותא או לצאת אל הטבע, ועכשיו צריך רק להתאצץ להנחיל את הפעילות היותר איכותית גם לצעירנו.
אז אולי להרגיל אותם מחדש לקרוא ספרים איכותיים יהיה קצת קשה, אבל בהחלט אפשר להציע להם חוגים שעניינם תרומה לקהילה ולסביבה, במקום עוד חוג לצילום או מסיבה עתירת אטרקציות במועדון הפופולרי. כך למשל יכולות להיות פעילויות מיחזור או עבודה שוטפת בחוות אילוף כלבים, כאלה המיועדים אחר כך לשרת במסגרות בטחוניות כמו משטרה וצבא.
נכון שמדובר בעיסוק בשעות הפנאי, ושאולי היינו מעדיפים שזה יהיה משהו יותר אינדיבידואלי ומהנה מיידית, אבל כל פסיכולוג מתחיל יוכל להעיד שעבודה למען הכלל או עם בעלי חיים בבתי ספר של אילוף כלבים, יתרום בסופו של תהליך לגיבוש האישיות וההנאה העמוקה והאמיתית מההישיגים שלנו בחיים – קצת יותר מכל סרט או הופעה של זמר אהוד.
צעירים ומבוגרים שחולקים את זמנם הפנוי עם גורמים שזקוקים לתמיכה, עזרה ועידוד כמו למשל להצטרף לאנשי מקצוע שמגיעים לאזורי מצוקה ושם משפצים, מבצעים הדברות, מנקים וסתם מבלים עם הדיירים קשיי היום, ילמדו מהי הנאה מבלי לדאוג רק לעצמנו ולהנאתנו. כמובן שרצוי להמשיך לפקוד מסעדות טובות ולצפות בסרטים מצליחים, אבל בד בבד עם התרומה – תהיה ההנאה צרופה ועמוקה.


חזרה לחלק ראשון