מאמרים

תחביב לכל חובב תיירות

המילה תחביבים נשלפה היישר משנות השמונים העליזות בהם הייתה גברת בתיה עוזיאל מקפלת, גוזרת ומדביקה בנחת בדים, ניירות וקרטונים לכדי יצירות פאר, מחזיקי מפיות, לוח מודעות קטן למקרר, קופסת תכשיטים מעוטרת ומה לא. עוזיאל ידעה כי את הזמן הפנוי שיש לנו אנחנו לא תמיד מנצלים ביעילות ולכן עמדה בגאון מאחורי התפקיד הנערץ, מלכת התחביבים של ישראל. כאשר התחביב העיקרי שלה שהפך למקצוע ברבות השנים היה העיסוק באומנות. עוזיאל ידעה כל מה שצריך לדעת על אומנות השימוש הכפול בחומרים ביתיים, כמוה גם לכל אחד מאתנו ישנם תחביבים שהבנו לידי שכלול רציני, וכמוה גם חלקנו הפכנו את התחביב האהוב עלינו למקצוע. למשל חובבי כלבים שלקחו קורס אילוף כלבים והפכו למאמנים בעצמם, אוהבי ריקוד שהשתפרו והפכו רקדנים מקצועיים, זמרי קריוקי שפתחו בקריירת זימרה ועוד, ועוד.
תחביבים יכולים להיות הדבר הכייפי ביותר שאנחנו עושים במהלך היום או השבוע. תחביב טוב ומהנה גורם לנו ציפייה ושעות של הנאה, בין אם אנחנו ילדים, צעירים, מבוגרים או קשישים. מהו תחביב ומה הופך אותו שונה מכל עיסוק אחר אותו אנו משלבים בסדר היום שלנו?
התחביב הוא תחום שמענג ומהנה אותנו ואותו אנחנו עושים בזמננו הפנוי. בניגוד לעבודה, טיפול במשפחה, תשלום חשבונות, עיסוק בבית או בילדים או בבעל, תחביב הוא דבר ששייך לנו בלבד, זמן שקט ורגוע עם מה שמעלה על פנינו חיוך.

המשך מאמר