מאמרים

תחביב לכל חובב תיירות - המשך המאמר

יש אנשים שדווקא עיסוק בספורט הופך אותם מאושרים והתחביב שלהם יכול להיות ריצה, הליכה בים, רכיבה על אופניים, צלילה, סנפלינג וכדומה. יש שהתחביב שלהם קשור באומנות, ציור, פיסול, קרמיקה וקדרות וכדומה. יש מי ששחייה מפנקת אותו, מי שקריאה מענגת אותו או אפילו יוגה או מדיטציה.
מחקרים מראים כי אנשים המפנים בחייהם זמן לתחביבים נהנים יותר מהחיים ואף זוכים לאריכות ימים. אלו בוודאי מחקרים שנערכו במדינות סקנדינביה או שוויץ השקטות בהם לא נשמעה אזעקת מלחמה שנים רבות. אצלנו בישראל הקטנטונת הלחץ היום יומי כה גדול שאנשים רבים פשוט לא מצליחים להתפנות רגשית לעסוק בתחביבים וחבל.
קודם לכן נתנו דוגמא על אנשים שהפכו את התחביב למקצוע. אילוף כלבים ולא רק אילוף כלבים אלא גם טיפול בבעלי חיים או ספורטאי מקצועי נכנסים בקטגוריה. יתרונם של אלו הוא בעיקר ביכולת שלהם לעסוק בדבר האהוב עליהם ביותר למשך כל היום, אם נשאל מדביר האם הוא חלם להיות מדביר לא בטוח שהתשובה תהיה כן, אבל אם נשאל שחקן קולנוע אם חלומו היה להופיע על המסך הגדול, רוב הסיכויים שהתשובה תהיה חיובית. זמרים ויוצרים נכנסים לקטגוריה זו ובעיקר הם מכיוון שרוב האנשים לא פונים למוסיקה או תיאטרון כמקצוע מפאת חוסר עבודה, אך אלו שתחביבם מקדם אותם לשם מצליחים ובגדול להגשים את חלומם.

חזרה לחלק ראשון